Continue to cart ×

Your tickets have been reserved, so don’t hesitate to explore more events, before you check out


More events from
HØLEN KAFÈ AS

Jørund Vålandsmyr & Treenigheten

http://holenkafe.no
Organizer HØLEN KAFÈ AS
Venue Hølen Kafé
Store Strandgate 9, Hølen, Norge
Date 10. November 2023
Open from 19:00

Spellemannvinner Jørund Vålandsmyr har siden debuten «Til dere som er lykkelige» med backingbandet Menigheten befestet posisjonen som et av Norges mest allsidige rockeband. I kveld får du oppleve Jørund Vålandsmyr & Treenigheten som teller nåværende og tidligere medlemmer av Menigheten.

Der deres første album flørtet kraftig med Americana, ble oppfølgeren «hvite dager, mørke kvelder» en mørkere og mer rocka skive. Siste album «Mellom Eydehavn & Hedemora» gjorde sitt beste til å låte mer håpefullt i tidvis eksperimentelle synth
landskap. Selv beskriver de musikken som treenhetlig vise-pop-rock.

Jørund Vålandsmyr - vokal og bass
Torstein Nystrøm - synth og gitar
Jacob Langmoen - trommer

Sagt om Jørund Vålandsmyr & Menigheten i norsk presse:

«En av landets mest bemerkelsesverdig stemmer 5/6»
- Klassekampen/Tom Skjeklesæther om «Til dere som er lykkelige»

«hvite dager, mørke kvelder» ble kåret til et av 2020s beste album av bla. Popklikk.no Erik Valebrokk og Klassekampen

«Bør få en enda større følgeskare av musikkfrelste sjeler etter dette 5/6» - Klassekampen/Aslaug Klausen om «Mellom Eydehavn og Hedemora» -
Spotify
open.spotify.com/artist/1zUkiT5OOHgldh4Mtsg5Vu?si=zfjW8onfR5iT3urm5IzeLA - Tidal
tidal.com/artist/16826374
- YouTube
youtube.com/@menigheten

Spellemannvinner Jørund Vålandsmyr har siden debuten «Til dere som er lykkelige» med backingbandet Menigheten befestet posisjonen som et av Norges mest allsidige rockeband. I kveld får du oppleve Jørund Vålandsmyr & Treenigheten som teller nåværende og tidligere...

Jørund Vålandsmyr // Hølen Kafé
-
0
+
290,00 NOK