Din handlevogn er tom

Sáiti & I // Halv ti på torsdag

Dørene åpner kl 20:00 (02.07.2026)

Sáiti & I // Halv ti på torsdag
Arrangør
DAMA DI AS
Dørene åpner 02.07.2026 20:00
Slutt 03.07.2026 03:00
Programstart 21:30
Aldersgrense 18
Sted
Dama di Dama Di AS, Sjøgata, Bodø, Norge
Nettside http://www.halvti.no
I Sáiti & I møtes indie-folk, hav og åpne vidder. Med gitar, vokal, loop-pedaler og rytmeinstrumenter bygger Sáiti låtene live på scenen.

Som både norsk og samisk artist lar Sáiti møtet mellom to kulturer være en naturlig del av uttrykket, der joik og folk beveger seg inn i et mer moderne indie-lydbilde.

Mange år på indiescenen i Storbritannia lar britisk indie møte nordlige landskap – og ut fra dette vokser et særegent uttrykk.

Med seg på scenen har Sáiti en spesiallaget gitar som bærer spor av stedene hun tilhører. Tre fra en båtslipp i Pembroke i Wales – hennes andre hjem – møter reinhorn og laksebein fra Seiland i Finnmark, der røttene hennes ligger, med glimmerstein felt inn i halsen.

Sáiti arbeider intuitivt med stemmer, teksturer og rytme - Resultatet er konserter som føles nære, levende og litt uforutsigbare.

Lenker til artist

Foretaksnavn DAMA DI AS
MVA 997660153

Et servicegebyr på 15 kr per billett legges til ved utsjekk (maks 30 kr per bestilling).