0
Utsolgt
Image for Utsolgt! Et takkebrev til Saddam - Galvan Mehidi // Løvenvold Theater

Utsolgt! Et takkebrev til Saddam - Galvan Mehidi // Løvenvold Theater

https://lovenvoldtheater.no/
Arrangør Løvenvold Theater
Sted Løvenvold Theater
Løvenvold Theater
Dato 4. apr 2025
Dørene åpner 19:00 til 22:00
Arrangement start 20:00
Dette arrangementet krever en brukerkonto.
Et takkebrev til Saddam
-
0
+
399,00 NOK
Studentbillett
Må fremvise studentbevis
-
0
+
299,00 NOK     
Ledsager
Må fremvise ledsagerbevis
-
0
+
0,00 NOK     
Rullestolplass
-
0
+
399,00 NOK
Annonseinnhold
En moderne klassiker i norsk standup.

Etter fulle hus og terningkast 6 i hovedstaden, er Galvan Mehidi klar for Norgesturne.
Fredag 4 april kommer han til Løvenvold Theater.

Galvan Mehidi (født 1988) er en norsk komiker, blant annet kjent fra podkasten «Med all respekt». Han ble nominert til Humorprisen 2022 for sin deltakelse i VGTV-serien «Ikke lov å le på hytta». Kritikerene bøyer seg i støvet og sier at dette showet vil gå ned i norsk humor­historie som noe av det morsomste som er laget.

Et Takkebrev Til Saddam er Galvans første soloshow. I dette showet tar han for seg de selvmotsigende følelsene av å både hate det som har skjedd og samtidig være takknemlig for mulighetene som kom ut av det.

I 1988 bestemte Iraks diktator Saddam Hussein seg for å sette en stopper for kurdernes ønske om selvstendighet. Dette førte til at han begikk et folkemord som tok livet av hundre tusenvis av mennesker og sendte flere hundre tusener på flukt. Mange etterlot alt de hadde, om de i det hele tatt hadde noe igjen etter mange år med krig. To av dem som flyktet fra Kurdistan i håp om et bedre liv var Izzat og Ramzia Mehidi, sammen med sine fem barn.

«Et takkebrev til Saddam» er et humor­faglig mester­verk om hva som skjer med en flyktning­familie som gjennomgår de mest traumatiske hendelsene mennesker kan utsettes for, for deretter å havne i Mysen. om om overgangen fra Kurdistan til Mysen i Østfold ikke var stor nok, må de nå også leve med at resultatet av deres flukt skulle bli en sønn som lager vitser om det. Både for å minnes det som skjedde, og også for å bearbeide det.

For hva tenker man når det verste man har opplevd kanskje har gitt deg et bedre liv? Opplev Galvan Mehidi og la deg rive med. Det blir gråt. Og latter. MYE latter! For dette en av de beste norske standup­forestillingene på lang tid

Foretaksnavn: LØVENVOLD THEATER AS

MVA: 928335194