Din handlevogn er tom

Marie Løvås Duo

Dørene åpner kl 17:00

Marie Løvås Duo
Arrangør
Løvenvold Theater
Dørene åpner 06.12.2026 17:00
Slutt 06.12.2026 21:00
Programstart 18:00
Sted
Løvenvold Theater Løvenvoldgata, Storgata 11, 6002 Ålesund, Norge
Nettside https://lovenvoldtheater.no/

Denne søndagen kommer Marie hjem til Løvenvold med noen av hennes favorittjulesanger gjennom tidene, kombinert med flere av hennes egne viser. Du vil høre Prøysen, norske julesalmer, viser med sunnmørsdialekt og kanskje det sniker seg med en Dolly Parton låt også.

De siste årene har Marie Løvås´ låt Hundretusen hjerteslag blitt lyden av Kirkens Bymisjon sin kampanje “Gled en som gruer seg til jul”. Hun har ifølge norske aviser etablert seg som en del av den “absolutte eliten av norske visepopartister”, og vant Spellemann i kategorien Viser og Norsk Viseforum sitt artiststipend i 2024. Hun er en historieformidler med klokkeklar vokal: Marie begeistrer publikum overalt der hun opptrer.

Med seg har hun musiker Sander Eriksen Nordahl på gitar. Det hele blir en varm og nær førjulskonsert som rommer kontrastene i desember - nostalgi og barndom, ro og uro, lengsel og glede.

Velkommen til oss.

Foretaksnavn Løvenvold Theater AS
MVA 928335194

Et servicegebyr på 15 kr per billett legges til ved utsjekk (maks 30 kr per bestilling).